Wstęp wolny
24-25 SIERPNIA 2019, GDYNIA

O imprezie

VERVA STREET RACING

W dniach 24-25 sierpnia 2019 roku odbyła się jubileuszowa 10. edycja VERVA Street Racing, która po raz kolejny wyruszyła w trasę i tym razem odwiedziła Gdynię.

W tym roku na fanów motoryzacji czekały aż dwa dni pełne emocjonujących rajdów samochodowych, wyścigów i pokazów na ziemi i w powietrzu. Gościem specjalnym imprezy był kierowca Formuły 1 - Robert Kubica, reprezentujący ROKiT Williams Racing Team.

VERVA Street Racing to cykliczne widowisko i festiwal motoryzacyjny, który odbywa się nieprzerwanie od 2010 roku. Podczas wszystkich dotychczasowych edycji impreza zgromadziła ponad 2500 sportowych i wyczynowych pojazdów oraz blisko 600 tysięcy widzów.

VERVA Street Racing jest unikalnym wydarzeniem, które przyciąga nie tylko zagorzałych fanów sportów motorowych. To impreza dla całych rodzin.

Regulamin Skwer Kościuszki
Regulamin Plaża Miejska
Regulamin Skwer Arki Gdynia

POPRZEDNIE EDYCJE

Trzy pierwsze edycje odbyły się na torze ulicznym, zbudowanym wokół warszawskiego Placu Teatralnego, natomiast w 2013 roku impreza została przeniesiona na Stadion Narodowy, gdzie zadebiutowała w formie spektakli motoryzacyjnych.

Gośćmi Verva Street Racing byli m.in. Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond, Mika Häkkinen, Stéphane Peterhansel, Jean-Éric Vergne, Cyril Despres, Marc Coma, Hélder Rodrigues, Ben Collins, Marcus Grönholm, Carlos Sainz, czy znany pasjonat motoryzacji, Jay Kay.
 • 2018
  9. edycja VERVA Street Racing odbyła się w Krakowie pod hasłem „100 lat motoryzacji”. Widzowie mogli podziwiać ponad 500 unikatowych pojazdów, w tym klasycznych reprezentantów polskiej historii motoryzacji. Jak co roku, nie zabrakło dynamicznych pokazów ORLEN Team z Kubą Przygońskim na czele oraz motocyklowych akrobacji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też strefa rodzinna pełna atrakcji dla najmłodszych fanów motoryzacji.
 • 2017
  VERVA Street Racing po raz pierwszy wyruszyła w trasę, by podzielić się doświadczeniem, mocą i energią z polskimi fanami. Ósma edycja VERVA Street Racing odbyła się w Płocku, na Stadionie Wisły i otaczającym go terenie.

  Najnowsze, najdroższe i najszybsze przykłady współczesnej motoryzacji w zestawieniu z zabytkowymi, legendarnymi a przede wszystkim unikatowymi autami.
 • 2016
  Siódma edycja przyjęła formę Narodowego Święta Motoryzacji i była rekordowa pod względem frekwencji. Ponad 110 tysięcy uczestników na specjalnie zbudowanym torze na Błoniach PGE Narodowego mogło podziwiać ponad 600 pojazdów w 23 strefach tematycznych o łącznej mocy 250 tys. KM.
  To był największy piknik motoryzacyjny w tej części Europy.
 • 2015
  VERVA Street Racing, największe motoryzacyjne show w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaproszenie do udziału w szóstej edycji wydarzenia ponownie przyjęli legendarni brytyjscy prezenterzy – Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May.
 • 2014
  Piąta edycja największego festiwalu motoryzacyjnego w tej części Europy, czyli VERVA Street Racing. Płyta boiska Stadionu Narodowego zamieniła się w pustynne wydmy, które utworzyły wymagający tor rajdowy dla czołówki kierowców z Polski i ze świata. Rywalizacji sportowej towarzyszył występ światowej gwiazdy muzycznej – Jamiroquai!
 • 2013
  Czwarta, specjalna edycja VERVA Street Racing wraz z polskim debiutem jednego z najpopularniejszych spektakli motoryzacyjnych na świecie Top Gear Live zelektryzowała niemal 60 tysięcy zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Imprezę wypełniły wyścigi i popisy najlepszych polskich kierowców z ORLEN Team i VERVA Racing Team oraz brytyjski humor w wykonaniu słynnych prezenterów – Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya.
 • 2012
  Trzecia edycja jedynych organizowanych na tak wielką skalę wyścigów ulicznych pobiła absolutne rekordy. Do Warszawy przyjechało ponad 210 wyczynowych samochodów i motocykli, które wystąpiły w aż 38 przejazdach w ciągu prawie 5 godzin imprezy.
 • 2011
  Podczas swojej drugiej edycji VERVA Street Racing zgromadziła w Warszawie aż 85 tysięcy widzów, 110 pojazdów sportowych i wyczynowych. Do Polski przyjechały ekipy z 10 krajów Europy w tym zwycięzcy największych wyścigów oraz rajdów na świecie.
 • 2010
  VERVA Street Racing swoją historię rozpoczęła w 2010 roku, kiedy w sercu Warszawy spotkało się ponad 60 samochodów wyścigowych i rajdowych. Do tego kilkanaście motocykli oraz najsłynniejsze motosportowe ekipy. Były to pierwsze w Polsce wyścigi na torze zbudowanym w centrum miasta.