Verva Street Racing
Wstęp wolny
8 WRZEŚNIA 2018, KRAKÓW, START: 13:00
UL. STANISŁAWA LEMA | PARK LOTNIKÓW POLSKICH

FAQ

 • Jakie będą utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Stanisława Lema w związku z organizacją VERVA Street Racing w Krakowie?
  W następstwie organizacji imprezy VERVA Street Racing – 100 lat motoryzacji na ulicy Stanisława Lema, w TAURON Arena Kraków oraz w Parku Lotników Polskich, fragment ulicy Stanisława Lema - od Al. Pokoju do ulicy Dąbskiej, zostanie zamknięty. Zamknięcie ulicy nastąpi 6 września o godz. 20:00 i potrwa do 9 września do godz. 23:59. W tym terminie prosimy o korzystanie z objazdów od ul. J. Meissnera, Al. Jana Pawła II oraz od Al. Pokoju.

  Za ewentualne utrudnienia w ruchu przepraszamy.

  Pobierz mapę
 • Kiedy i gdzie odbędzie się VERVA Street Racing?
  VERVA Street Racing odbędzie się w Krakowie, w sobotę 8 września 2018 r. na terenie ulicy Stanisława Lema, TAURON Areny Kraków oraz Parku Lotników Polskich.
 • Ile kosztują bilety na poszczególne strefy?
  Impreza nie jest biletowana, do każdej ze stref obowiązuje wstęp wolny.
 • Kiedy poznamy pełny plan wydarzenia?
  Komplet informacji na temat festiwalu znajduje się w zakładkach PROGRAM, ATRAKCJE oraz MAPA.
 • Czy należy mieć dokumenty potwierdzające tożsamość?
  Ze względów bezpieczeństwa warto mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Jeśli uczestnik nie posiada dowodu osobistego, może go zastąpić innym ważnym dokumentem ze zdjęciem, np. legitymacją szkolną czy studencką, prawem jazdy lub paszportem.
 • Gdzie będzie można zaparkować samochód?
  Dla Gości VERVA Street Racing 2018 zorganizowany zostanie parking na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Sposób dojazdu: z ulicy Jana Pawła (możliwość skrętu z każdego kierunku jazdy) prosimy skręcić w ulicę Ułanów, a następnie w ulicę Seniorów Lotnictwa. Wjazd przez bramę Muzeum. Parking będzie czynny w dniu imprezy w godzinach 11:00-22:00. Ze względu na wzmożony ruch w okolicach imprezy, rekomendujemy skorzystanie z komunikacji miejskiej. Parking TAURON Areny Kraków będzie w dniu wydarzenia wyłączony z użytkowania, ze względu na zorganizowaną na jego terenie wystawę samochodów.
 • Jak dojechać na miejsce imprezy?
  Verva Street Racing 2018 odbywa się na terenie ulicy Stanisława Lema, TAURON Areny Kraków oraz Parku Lotników Polskich.

  Na teren wydarzenia można dojechać w wygodny i szybki sposób każdym środkiem transportu:

  Samochodem:
  Dla Gości VERVA Street Racing 2018 zorganizowany zostanie parking na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Sposób dojazdu: z ulicy Jana Pawła (możliwość skrętu z każdego kierunku jazdy) prosimy skręcić w ulicę Ułanów, a następnie w ulicę Seniorów Lotnictwa. Wjazd przez bramę Muzeum. Parking będzie czynny w dniu imprezy w godzinach 11:00-22:00. Ze względu na wzmożony ruch w okolicach imprezy, rekomendujemy skorzystanie z komunikacji miejskiej. Parking TAURON Areny Kraków będzie w dniu wydarzenia wyłączony z użytkowania, ze względu na zorganizowaną na jego terenie wystawę samochodów.

  Tramwajem:
  Linie nr 1, 4, 5, 9, 10, 14, 22, 52.

  Autobusem:
  Linie nr 124, 128, 424.
 • Czy na terenie wydarzenia przewidziany jest postój dla taksówek?
  Tak, bezpośrednio przy terenie imprezy będzie zlokalizowany postój taksówek Partnera VSR 2018 – mytaxi. Uczestnicy będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty przejazdów w atrakcyjnej cenie.
 • Czy osoba niepełnoletnia będzie potrzebowała opiekuna, aby wejść na wydarzenie?
  Jest to otwarta impreza masowa – osoby niepełnoletnie mogą wejść na jej teren bez opiekuna. Jednak zalecamy, aby osoby poniżej 16. roku życia przebywały na terenie imprezy pod opieką osoby dorosłej.
 • Jak organizatorzy są przygotowani na ewentualne załamanie pogody?
  Zalecamy, aby przed imprezą sprawdzić prognozy pogody i odpowiednio się przygotować. Wnoszenie dużych parasoli z metalowymi lub drewnianymi końcówkami jest zabronione. Dlatego zalecamy zabranie ze sobą peleryny przeciwdeszczowej lub małej składanej parasolki.
 • Czego nie mogę wnosić na teren imprezy?
  Niedozwolone jest wnoszenie selfiesticków, statywów, dronów, bagaży przekraczających wymiary bagażu podręcznego (55 x 40 x 20 cm) oraz dużych parasoli z metalowymi lub drewnianymi zakończeniami. Uczestnik wydarzenia może zabrać ze sobą małą, składaną parasolkę. Organizator nie zapewnia depozytu.
 • Czy można wejść z własnym napojem?
  Można wnosić napoje w plastikowych butelkach o pojemości do 0,5 litra. Większe napoje trzeba będzie zostawić przy bramkach. Na teren imprezy nie można wnosić napojów alkoholowych.
 • Jakie są ograniczenia dotyczące aparatów?
  Uczestnicy mogą wnieść każdy rodzaj aparatu.
  W przypadku utrwalania całości lub części przebiegu koncertów i/lub przebiegu imprezy, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz lub dźwięk, do użytku komercyjnego (do celów reklamowych, promocyjnych lub innych o charakterze komercyjnym), wymagana jest pisemna zgoda Organizatora. Pisemną zgodę Organizatora można otrzymać w Biurze Prasowym.
 • Czy na teren wydarzenia będzie można wnieść własny alkohol?
  Kategorycznie zabrania się wnoszenia napojów alkoholowych oraz środków odurzających na teren imprezy.
 • Od której godziny uczestnicy będą wpuszczani na teren wydarzenia?
  Otwarcie bram zaplanowane jest na godzinę 13:00.
 • Czy będzie można kupić jedzenie i picie na miejscu? Czy będą dostępne dania dla wegetarian?
  Na terenie imprezy będzie specjalnie wydzielona strefa z tzw. Foodtruckami, jak również strefa Stop Cafe oraz miejsca gdzie będzie można zakupić napoje. Będą również dostępne dania wegetariańskie.
 • Jakie przedmioty są zaliczane do niebezpiecznych?
  Niebezpieczne przedmioty to: noże, ostre narzędzia, gaz, broń, znaczniki laserowe, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne.
 • Gdzie trafią rzeczy niebezpieczne, które będą odebrane przed wejściem na imprezę? Jak będzie je można odebrać po wydarzeniu?
  Organizator nie przewiduje możliwości pozostawiania niebezpiecznych przedmiotów w depozycie. Prosimy o niezabieranie ich ze sobą.
 • W jaki sposób będę mógł dokonywać płatności na terenie imprezy?
  Na terenie wydarzenia możliwa będzie płatność gotówką. W wybranych punktach kartą płatniczą lub telefonem w technologii zbliżeniowej.
 • Czy na terenie wydarzenia będzie depozyt?
  Organizator nie przewiduje zapewnienia depozytu.
 • Jakie są udogodnienia dla niepełnosprawnych?
  Na terenie imprezy przygotowane zostaną specjalne toalety dla osób niepełnosprawnych.
 • Czy na teren imprezy można wejść ze zwierzętami?
  Uczestnicy, którzy przyjdą ze zwierzętami, nie będą wpuszczani na teren imprezy. Naturalnie osoby niewidome będą mogły wejść z psami przewodnikami.
 • Czy będą oddzielne bramki dla kobiet w ciąży?
  Kobiety w ciąży będą wpuszczane poza kolejnością każdym wejściem.
 • Czy osoby chore np. na cukrzycę mogą zabrać ze sobą lekarstwa i konieczne przybory medyczne lub wnieść własne jedzenie?
  Osoby, których stan zdrowia wymaga podania specjalistycznych leków, mogą posiadać niezbędne im lekarstwa i przybory medyczne do podania lekarstw, jednak wymagane jest okazanie zaświadczenia lekarskiego o konieczności posiadania ich przy sobie. Wnoszenie własnego jedzenia i napoi jest możliwe wyłącznie w przypadku ściśle określonych diet potwierdzonych orzeczeniem lekarskim.
 • Jakie będą atrakcje dla dzieci?
  Organizator przygotowuje dużą strefę rodzinną, w której znajdą się atrakcje dla całych rodzin oraz najmłodszych. Zapraszamy do śledzenia informacji w dziale ATRAKCJE.
 • Czy podczas wydarzenia nie będzie za głośno dla małych dzieci?
  Impreza odbywa się na otwartej przestrzeni, na pewno przejazdy niektórych samochodów będą głośne. Dla najmłodszych i wrażliwych dzieci rekomendujemy skorzystanie ze specjalnych słuchawek lub zatyczek do uszu. Będą także strefy, w których będzie można odpocząć od poziomu natężenia dźwięku.
 • Kiedy będzie dostępna lista koncertów/gwiazd?
  Podczas VERVA Street Racing 2018 wystąpią 3 gwiazdy muzyczne – Kraków Street Band, Fisz Emade Tworzywo oraz Afromental. Więcej informacji znajduje się w dziale ATRAKCJE.
 • Czy na teren wydarzenia mogę wnieść power bank do zasilania telefonu?
  Można wnieść ze sobą własny powerbank. Na terenie imprezy nie będzie stacji do ładowania telefonów.