O imprezie

O widowisku

Verva Street Racing

VERVA Street Racing to cykliczne widowisko i festiwal motoryzacyjny, który od 2010 roku odbywa się w Warszawie. Podczas wszystkich dotychczasowych edycji impreza zgromadziła niemal 1500 sportowych i wyczynowych pojazdów oraz 400 tysięcy widzów.

VERVA Street Racing jest unikalnym wydarzeniem, które przyciąga nie tylko fanów sportów motorowych.

O imprezie

Edycja 2016

W tym roku wydarzenie przyjmie formę Narodowego Festiwalu Motoryzacji, podczas którego w rodzinnej atmosferze pikniku motoryzacyjnego będzie można nie tylko podziwiać legendy motoryzacji, najnowsze samochody, spektakularne wyścigi, pokazy kaskaderskie, ale także posłuchać największych gwiazd polskiej muzyki. Tegoroczna, siódma edycja VERVA Street Racing odbędzie się na Błoniach PGE Narodowego, gdzie część terenu zamieni się w asfaltową arenę.

Do uczestnictwa w imprezie organizatorzy zapraszają nie tylko zagorzałych fanów motosportu, ale całe rodziny. Na najmłodszych czekać będzie specjalnie przygotowana strefa zabaw, a dziecięcy animatorzy zadbają o liczne atrakcje.

17.09
VERVA Street Racing na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie!

O wydarzeniu

Prowadzący

Wysokooktanowe emocje w strefie akcji, ponad 600 unikalnych perełek motoryzacji, wyśmienita zabawa podczas koncertów największych polskich gwiazd oraz niezapomniane chwile w strefie rodzinnej – przewodnikami po tych atrakcjach będą niezastąpieni prowadzący: Marcelina Zawadzka oraz Jankes!

O imprezie

poprzednie edycje

Trzy pierwsze edycje odbyły się na torze ulicznym, zbudowanym wokół warszawskiego Placu Teatralnego, natomiast w 2013 roku impreza została przeniesiona na Stadion Narodowy, gdzie zadebiutowała w formie spektakli motoryzacyjnych.

Gośćmi Verva Street Racing byli m.in. Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond, Mika Häkkinen, Stéphane Peterhansel, Jean-Éric Vergne, Cyril Despres, Marc Coma, Hélder Rodrigues, Ben Collins, Marcus Grönholm, Carlos Sainz, czy znany pasjonat motoryzacji, Jay Kay.

2010
VERVA Street Racing swoją historię rozpoczęła w 2010 roku, kiedy w sercu Warszawy spotkało się ponad 60 samochodów wyścigowych i rajdowych. Do tego kilkanaście motocykli oraz najsłynniejsze motosportowe ekipy. Były to pierwsze w Polsce wyścigi na torze zbudowanym w centrum miasta.
2011
Podczas swojej drugiej edycji VERVA Street Racing zgromadziła w Warszawie aż 85 tysięcy widzów, 110 pojazdów sportowych i wyczynowych. Do Polski przyjechały ekipy z 10 krajów Europy w tym zwycięzcy największych wyścigów oraz rajdów na świecie.
2012
Trzecia edycja jedynych organizowanych na tak wielką skalę wyścigów ulicznych pobiła absolutne rekordy. Do Warszawy przyjechało ponad 210 wyczynowych samochodów i motocykli, które wystąpiły w aż 38 przejazdach w ciągu prawie 5 godzin imprezy.
2013
Czwarta, specjalna edycja VERVA Street Racing wraz z polskim debiutem jednego z najpopularniejszych spektakli motoryzacyjnych na świecie Top Gear Live zelektryzowała niemal 60 tysięcy zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Imprezę wypełniły wyścigi i popisy najlepszych polskich kierowców z ORLEN Team i VERVA Racing Team oraz brytyjski humor w wykonaniu słynnych prezenterów – Jeremyego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya.
2014
Piąta edycja największego festiwalu motoryzacyjnego w tej części Europy, czyli VERVA Street Racing. Płyta boiska Stadionu Narodowego zamieniła się w pustynne wydmy, które utworzyły wymagający tor rajdowy dla czołówki kierowców z Polski i ze świata. Rywalizacji sportowej towarzyszył występ światowej gwiazdy muzycznej – Jamiroquai!
2015
VERVA Street Racing, największe motoryzacyjne show w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaproszenie do udziału w szóstej edycji wydarzenia ponownie przyjęli legendarni brytyjscy prezenterzy – Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May.